Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Mistrovství České republiky v Turnově

Mistrovství ČR v rapid šachu 750

Mistrovství České republiky v bleskovém a rapid šachu uspořádal Šachový klub Turnov v sobotu 10. září a v neděli 11. září v Kulturním centru Střelnice. 

Šachový klub Turnov uspořádal z pověření  ŠSČR v sobotu a neděli 10.—11. září 2022 Mistrovství ČR čtyřčlenných týmů v bleskovém šachu a v rapid šachu. Společně s pracovníky KC Střelnice vytvořili tradičně výborné hrací prostředí pro téměř 200 šachistů z celé ČR. Tento významný šachový turnaj byl zařazen také do akcí pořádaných u příležitosti oslav 750 let města Turnova. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta města Turnova ing. Tomáš Hocke, předseda ŠSČR ing. Martin Petr a předseda ŠK František Zikuda.


MČR čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu - sobota 10. září 2022

Turnaje se zúčastnilo 29 týmů, z toho také 4 týmy domácího Turnova. K nejvýše nasazeným patřila extraligová družstva Lysé nad Labem, ŠK Moravská Slavia Brno, DP Praha, ŠK Plzeň Líně a také domácí ŠK Turnov. Turnaj se hrál na 15 kol a od 1 kola do konce probíhaly urputné boje na 60 šachovnicích. 

S velkou jistotou procházelo vítězně turnajem družstvo Lysé nad Labem vedené na 1. šachovnici GM Vojtěchem Plátem a podporováno nehrajícím kapitánem GM Vlastimilem Jansou. Po dlouhé sérii výher tak ani porážka s Moravskou Slavií Brno nezabránila celkovému vítězství. Sestava družstva Vojtěch Plát, Martin Červený, Tadeáš Baláček a Vítězslav Priehoda.

Domácí ŠK ZIKUDA Turnov A po trochu slabším začátku dohrál druhou polovinu bleskového turnaje bez porážky, což mu v konečném součtu vyneslo druhé místo. Na výborném výsledku se podíleli GM Pavel Šimáček, Tomáš Kraus, Jan Vykouk a Václav Finěk, který dosáhl výborného výsledku a ve svých 12 letech je velkým talentem českého šachu.

Třetí místo obsadila Moravská Slavia Brno, která i přes drobná zakolísání byla pro všechny týmy silným soupeřem a zisk bronzových medailí je zasloužený. Sestava GM Tomáš Polák, Jakub Roubalík, Jáchym Němec a Petr Pisk.


Mistrovství ČR v bleskovém šachu


MČR čtyřčlenných družstev v rapid šachu - neděle 11. září 2022

Turnaje se zúčastnilo 33 týmů z celé ČR a k nejvýše nasazeným patřila opět extraligová družstva Lysé n. L., Brna, Turnova, Plzně a DP Praha. Hrálo se na 9 kol na 64 šachovnicích. Svoji suverenitu opět potvrdil tým Lysé nad Labem, který dokázal sedmkrát vyhrát a pouze dvakrát remizovat. Do hry se zapojil velmi aktivně též GM Vlastimil Jansa, který dokázal mimo jiné porazit výrazně mladšího IM Tomáše Krause z Turnova. Zakolísáním se slabšími soupeři se vyvaroval klub ŠK Plzeň Líně, a proto celou dobu dýchal soupeři z Lysé nad Labem na pomyslná záda a o jeho druhém místě rozhodlo až pomocné hodnocení. Sestava první Lysé nad Labem je Vojtěch Plát, Vlastimil Jansa, Martin Červený a Vítězslav Priehoda, sestava družstva ŠK Plzeň Líně na druhém místě: GM Jiří Štoček, GM Petr Martin, GM Petr Neuman a Lukáš Klement.

Stejnou dvojici týmů, která se podělila o třetí a čtvrté místo, ovšem se značným bodovým odstupem za prvními dvěma družstvy, vytvořilo třetí Brno a čtvrtý Turnov. 

Zdárný průběh obou turnajů zajišťovala trojice rozhodčích FA Luboš Drahotský, Petr Picek a Tomáš Ďúran a ředitel turnajů ing. Zdenek Maršálek.

Doufejme, že celkově velmi dobrá organizace obou turnajů, příjemné prostředí hracího sálu i přilehlého baru a restaurace jsou pozvánkou pro další ročníky. 


Mistrovství ČR v rapid šachu


Podrobné výsledky lze nalézt na těchto odkazech:

Blesk: https://chess-results.com/tnr665636.aspx?lan=5&art=0

Rapid: https://chess-results.com/tnr665637.aspx?lan=5&art=0

Partie z online přenosu ke stažení:

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/blesk/mcr2022_blesk.pgn

https://www.sachyturnov.cz/prenosy/mcr2022/rapid/mcr2022_rapid.pgn


Mistrovství ČR v rapid šachu - kategorie H 10

Víkend 10.—11. září 2022 byl pro turnovský šach skutečně úspěšný. V Harrachově proběhlo Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže. Výborného výsledku dosáhl šachista ŠK ZIKUDA Turnov Antonín Sochor, který v silné konkurenci obsadil krásné třetí místo a vybojoval bronzovou medaili.


Šach Sochor


Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu i Turnova.   


František Zikuda,
ŠK Zikuda Turnov
Vytvořeno 21.9.2022 14:55:57 | přečteno 176x | marcela.jandova
load