Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Žáci čtvrtých tříd základních škol putovali po památkách

Dlaskův statek

Při příležitosti EHD - Dny evropského dědictví se ve čtvrtek 16. září 2021 uskutečnila tradiční akce Putování po památkách, kterou připravuje odbor školství, kultury a sportu pro žáky čtvrtých tříd místních základních škol. 

Cílem této každoroční akce je, aby všichni žáci čtvrtých tříd dostali příležitost k seznámení s významnými památkami a místy ve městě. Akce se zúčastnila ZŠ 28. října a ZŠ Žižkova, pro další školy bude putování  připraveno ve druhém pololetí tohoto školního roku. 

Náměstí Českého ráje

Jednotlivé třídy putovaly s půlhodinovými rozestupy. Na závěr došlo v rámci každé třídy na vyhodnocení a odměnu pro nejlepší družstvo. První zastávkou se stal kostel sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky. Následovala židovská synagoga v Krajířově ulici. Na obou zastaveních se žáci seznámili s historií památek a tradicemi. Poté žáci v Rývových sadech viděli ukázku dravého ptactva pod vedením sokolníka Milana Straky. Cílem putování se stal Dlaskův statek v Dolánkách, kde si malí výletníci vyslechli poslední výklad. Čekalo na ně občerstvení a proběhlo vyhodnocení vědomostních kvízů, které děti vyplňovaly v týmech vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích.

Kostel sv  Františka

Dravci

Putování po památkách bylo zajištěno ve spolupráci s Muzeem Českého ráje, místním informačním centrem a organizací Turnovské památky a cestovní ruch. Poděkování patří také panu vikáři Václavu Vlasákovi, který dětem zajistil návštěvu kostela.

I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a všem zúčastněným děkujeme.


Odbor školství, kultury a sportu
Vytvořeno 20.9.2021 18:31:47 | přečteno 236x | marcela.jandova
load