Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští školáci v pohybu bodovali

Sportovní den - florbal, autor: A. Šupíková

Metodik tělesné výchovy v turnovských školách podporuje učitele prvního stupně při výuce tělesné výchovy. Pomáhá tak dětem otevírat cestu k pohybu s radostí. Tento projekt realizuje odbor školství, kultury a sportu ve spolupráci se Žlutou ponorkou. Teď získal ocenění Sport Alive Awards.

Konference Sport Alive se snaží propojovat svět sportu, svět reklamně-mediální a veřejný sektor – efektivní spojení těchto tří stran organizátoři vnímají jako cestu k dlouhodobé udržitelnosti českého sportu a v důsledku také ke zlepšení jeho výsledků. Sport Alive prezentuje špičkové manažery českého i zahraničního sportu. Nedílnou součástí konference je udělování cen Sport Alive Awards. V letošním roce uspěl také projekt Turnovští školáci v pohybu, který byl v kategorii Nejlepší sportovní projekt města či kraje zařazen do užšího výběru nejlepších projektů. 

Projekt Turnovští školáci v pohybu představuje činnost metodika tělesné výchovy, který ve spolupráci s trenéry z vybraných sportů přímo v hodinách tělesné výchovy vyučuje danou pohybovou dovednost, a učitelé tak mají možnost rozšířit svůj zásobník her, cviků a forem výuky tohoto předmětu. Program je postupně doplňován o další akce, např. sportovní den, kdy si děti za jedno dopoledne vyzkouší prakticky 7 různých sportů v 30minutových blocích. V rámci projektu je podporováno využití zimního stadionu, městského plaveckého bazénu, atletického stadionu apod. Ucelený program zcela respektuje jednotlivá senzitivní období vývoje dětí, čemuž odpovídá výběr pohybových aktivit pro jednotlivé ročníky. 


w DSC01709

w DSC01719


Celý projekt metodika tělesné výchovy je finančně kompletně zajištěn přímo z rozpočtu města Turnov, protože podpora pedagogů i pohyb dětí jsou vnímány jako velmi důležitá oblasti nejen školního života. Odbor školství, kultury a sportu projekt zajišťuje ve spolupráci se Střediskem volného času Žlutá ponorka.

Turnovští školáci mají každoroční možnost rozšířit svou paletu pohybových dovedností a tím získat lepší předpoklady pro případný vstup do některého ze sportovních klubů a především vnímají pohyb jako nedílnou součást svého života, kterou si odnesou do dospělosti. Učitelé zároveň čerpají inspiraci pro vlastní práci v hodinách tělesné výchovy. 


20221004 105650


Marcela Jandová,

tisková mluvčí


Vytvořeno 6.10.2022 11:28:47 | přečteno 387x | marcela.jandova
load