Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sdružení Český ráj zve návštěvníky doma i za hranicemi

Euroregion Tour 2023

Sdružení Český ráj náš region pravidelně reprezentuje na veletrzích cestovního ruchu, tentokrát zvalo návštěvníky Euroregion Tour 2023 v Jablonci nad Nisou. Nechyběly ani informace o ekologicky udržitelném chování v Českém ráji.

V pátek 10. a v sobotu 11. března se zástupci Sdružení Český ráj, Muzea Českého ráje v Turnově, Střediska ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách a Regionálního turistického centra Turnov zúčastnili Festivalu zážitků v Trojzemí – Euroregion Tour 2023 v Jablonci nad Nisou.


Euroregion Tour  2023 zástupci SČR01


Na veletrhu bylo tentokrát představeno i téma, o kterém se, ač trápí všechny vyhledávané lokality cestovního ruchu, nahlas nemluví. Sdružení Český ráj ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy téma, jak se chovat, když příroda „zavolá“ a v dohlednu není žádné WC, pomyslně zvedají. 

„Jsem ráda, že i návštěvníci vnímají, že je to problém, a že se neostýchali seřadit připravené pomůcky, které lidé používají, když si v přírodě odskočí, a to od těch, se kterými si příroda hravě poradí, až po vlhčené ubrousky, které tu zůstanou až do dalších generací,“ komentovala Andrea Stárková ze Střediska ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách.

Návštěvnost veletrhu byla v pátek o něco slabší než v sobotu, přičemž v první den veletrhu přicházeli hlavně studenti a senioři, v sobotu pak i rodiny s dětmi. „Návštěvníci ve většině případů Český ráj znali, ptali se především na chystané akce, například na oblíbené Staročeské řemeslnické trhy, nebo na tradiční zahájení turistické sezony,“ uvedla ředitelka Sdružení Český ráj Jitka Kořínková. „Z materiálů se doslova zaprášilo po nově vydané tiskovině Rozhledny v Českém ráji,“ doplnila Petra Holanová, která na stánku zastupovala Sdružení Český ráj.


Euroregion Tour  2023 zástupci SČR02


Během veletrhu probíhal doprovodný program se sportovní exhibicí, v malém sále si návštěvníci mohli vybrat z pestré nabídky přednášek. V sobotu byl ke zhlédnutí také nový dokumentární film Zdeňka Mrkáčka - Jedinečný Český ráj.

„Největším přínosem veletrhů je osobní setkání se zástupci jednotlivých destinací a návštěvníky samotného veletrhu. Rádi doporučujeme i méně známá místa a těší nás, že se jim naše tipy líbí a rádi se do Českého ráje vrací,“ uzavírá Petra Holanová.

V nejbližší době se Sdružení Český ráj chystá na další prezentační akce u nás i v zahraničí: 

  • 17.19. března - Holiday World Praha
  •  29. dubna - Český ráj dětem (zahájení turistické sezony v Českém ráji), Turnov
  • 1. května - Májová slavnost Jičín

Sdružení český ráj, z. s.

Vytvořeno 17.3.2023 12:30:21 | přečteno 170x | marcela.jandova
load