Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Revalidace značky Globální geopark UNESCO Český ráj

Záštita hejtmana, autor: Geopark Český ráj

Ve dnech 24. až 28. října 2021 zavítají do Geoparku UNESCO Český ráj Kristin Rangnes, prezidentka sítě evropských geoparků z norského geoparku UNESCO „Gea Norvegica“ a Elena Mateo ze španělského geoparku UNESCO „Ostrovy Lanzarote a Chinijo“. Obě dámy byly nominovány pařížským sekretariátem Globálních geoparků UNESCO, aby vykonaly revalidační misi v Geoparku Český ráj, který jako jediný v České republice nese značku UNESCO. Revalidace se uskutečňuje každé čtyři roky a geopark UNESCO musí prokázat, že plní podmínky, které tato značka vyžaduje.

Revalidace měla proběhnout již v loňském roce, avšak z důvodu protipandemických opatření souvisejících s covid-19 byla přesunuta na letošní rok.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který přivítá obě dámy osobně 25. října 2021 v Turnově.

Blanka Nedvědická, ředitelka, Geopark Český ráj, o. p. s.

Vytvořeno 18.10.2021 16:08:48 | přečteno 294x | zdenka.strauchova
load