Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Návštěvnost informačních center v Českém ráji

Informační centra, autor: TvA

Stejně jako v minulých letech monitorovalo i letos Sdružení Český ráj návštěvnost regionu v hlavní turistické sezoně. „V tuto chvíli máme k dispozici sezonní čísla od 14 informačních center, se kterými spolupracujeme,“ říká Jitka Kořínková ze Sdružení Český ráj. 

Jak letošní sezonu pracovníci infocenter hodnotí? Celková čísla návštěvnosti ukazují pokles, který se potvrdil na infocentrech v Jičíně, Turnově, Mnichově Hradišti, Mladé Boleslavi a Nové Pace. 

Návštěvnost srovnatelnou s loňských rokem pak zaznamenali například pracovníci IC v Železném Brodě, Lomnici nad Popelkou, Semilech, Sobotce, v Nové Pace a v Autocampu Sedmihorky. 

Naopak z nárůstu počtu návštěvníků se mohou radovat v infocentru ve Svijanech a ve Zvířeticích.

Pozitivní také je, že mnohá infocentra zaznamenávají trvající zvyšování zájmu o turistické suvenýry a regionální produkty a s tím související růst tržeb oproti minulým sezonám.

Nejnavštěvovanějším informačním centrem v regionu zůstává jičínské „íčko“, které ve sledovaných měsících červen – září navštívilo téměř 50 tisíc turistů.

Pro jičínské Íčko byla uplynulá sezona zejména zatěžkávací zkouškou pro nově rekonstruované prostory. „Máme za sebou poněkud zvláštní sezonu, se kterou jsme ale v Jičíně spokojeni. Podařilo se spustit nový web pro turisty, máme nové informační tabule a úspěch zaznamenal i náš audioprůvodce. Dveřmi nového infocentra prošlo o prázdninách přes 35 tisíc turistů,“ hodnotí vedoucí zdejšího informačního centra Radka Tobolková.

V pomyslném žebříčku návštěvnosti za Jičínem následuje informační centrum v Autocampu Sedmihorky (30 102 návštěvníků), RTIC Turnov (15 760) a IC Mladá Boleslav (10 888). 

Turnovské infocentrum má naopak za sebou sezonu v provizorních prostorách ve Skálově ulici, zatímco prostory na náměstí Českého ráje procházejí rekonstrukcí. „Bohužel při přestavbě informačního a návštěvnického centra došlo ke stavebně dodavatelským komplikacím, a tak jsme se na hlavní sezonu nemohli přestěhovat a museli jsme zůstat v náhradních prostorách, které nejsou přímo na náměstí, což se také mimo jiné odrazilo na letošní návštěvnosti. Přesto turisté, kteří k nám přišli, byli s poskytnutými službami spokojeni,“ doplnila Eliška Gruberová, ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch. 

Informační centra

Informační centra

Zdroj: Agentura TvA


Vytvořeno 5.11.2021 16:56:50 | přečteno 288x | zdenka.strauchova
load