Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hrad Valdštejn zve na Hradozámeckou noc

Hrad Valdštejn, autor: Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

V sobotu 31. července se hrad Valdštejn zapojí do celorepublikového projektu Hradozámecká noc, který se letos koná o měsíc dříve, než v minulých letech.

Hradozámecká noc je každoroční akce pořádaná Národním památkovým ústavem a to již od roku 2010. Tradičně se koná o letních prázdninách, přičemž jejím hlavním cílem je představit památky v netradičním světle. S tím se pojí i doprovodný program, který bývá na mnoha zapojených památkových objektech pestrý a originální. Letošní ročník proběhne už o měsíc dříve, tj. v sobotu 31. července, a hlavním centrem dění bude hrad Pernštejn. Ten v rámci oslav připomene dobu osvícenské šlechty, což je i letošní téma Národního památkového ústavu. 

Promo noční

Hrad Valdštejn se k projektu připojuje zajímavým večerním programem, zahrnujícím kostýmové prohlídky a doprovodnou hudbu v režii hudebního skladatele a varhaníka Radka Rejška, který rozezní barokní prostor kaple sv. Jana Nepomuckého. Tématem prohlídek bude zánik šlechtického rodu Smiřických a převzetí hradu Albrechtem z Valdštejna. Prohlídky začnou od 19:30 hodin a z důvodu omezené kapacity je nutná předchozí rezervace na tel. 739 014 104 či přes email info@hrad-valdstejn.cz. Nutné jsou rovněž baterky na cestu zpět. Přijďte si užít atmosféru letního večera ve středověkých kulisách hradu Valdštejn. 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace 

Vytvořeno 27.7.2021 14:57:30 | přečteno 401x | zdenka.strauchova
load