Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ceny tepla v Turnově patří dlouhodobě k nejnižším v regionu

Výtopna MTT

Turnov si stále zachovává jednu z nejnižších úrovní ceny tepla v regionu, drží se také pod průměrem celé České republiky. Městská teplárenská od roku 2016 držela cenu tepla pod 500 Kč/GJ. V letošním roce se dostala na 499 Kč/GJ, zatímco například v Liberci je to až 686 Kč/GJ nebo 545 Kč/GJ v Jablonci nad Nisou. Průměrná cena dodávaného tepla v České republice činí 545 Kč/GJ za rok 2021. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH, přehled od roku 2013 včetně DPH naleznete zde.

Přestože se cena plynu a elektřiny v současné době extrémně zvyšuje, MTT, s.r.o. se snaží růst držet na uzdě. Vlastní režijní náklady v roce 2021 snížila o 2 %. Pro topnou sezonu 2021/2022 zatím předpokládá nárůst zálohové ceny tepelné energie o 4 %. Růst ceny tepla je tak způsoben výhradně nárůstem světových cen plynu, od nichž se zálohy za tepelnou energii odvíjí.


Vytvořeno 29.9.2021 12:50:01 | přečteno 278x | marcela.jandova
load