Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zabezpečte svůj majetek, přibývá krádeží vloupáním do nemovitostí

Zloděj s vrtákem, autor: Policie ČR

Policie Libereckého kraje varuje (nejen) majitele rekreačních objektů, rodinných domů a bytů před krádežemi vloupáním! 

S přibývajícími případy vloupání nejen do rekreačních objektů na Semilsku, apelujeme na majitele chat, chalup, rodinných domů a bytů, aby si řádně zabezpečili svůj majetek. Množí se případy krádeží vloupáním, kdy v souvislosti s tím často dochází i k poškozování věcí a k porušování domovní svobody. 

V některých případech pachatel překoná nedostatečné zabezpečení a vnikne do objektu, kde se pohybuje, konzumuje potraviny a při odchodu odnese věci, které se dají zpeněžit. Objevují se i případy, kdy pachatel vnikne do objektu i přesto, že jsou jeho obyvatelé doma (většinou v nočních hodinách, kdy lidé spí). Nezvaný návštěvník vejde do neuzamčené nemovitosti a odnese si cennosti, které se nachází poblíž vchodových dveří nebo, které mají obyvatele soustředěné na jednom místě v bytě (kabelky, peněženky, klíče od vozidla apod.).

Dle statistiky jen v Libereckém kraji došlo od začátku letošního roku do konce měsíce října k celkem 535 krádežím vloupáním do nemovitostí, z toho v čtrnácti případech do ubytovacích objektů, v třiceti osmi případech do bytů, v šedesáti čtyřech případech do víkendových chat a v padesáti případech do rodinných domů. Dále pak 321 krádeží vloupáním bylo provedeno do ostatních objektů, jako jsou například garáže, sklepy, kůlny, dílny, různé provozovny apod.

Policie ČR (nejen) majitelům nemovitostí doporučuje:
Zabezpečte si řádně svoji nemovitost pokaždé, když ji opouštíte.
K zabezpečení rekreačních objektů použijte mechanické zábrany.
Neváhejte investovat do elektronické ochrany. 
Pamatujte na pojištění nemovitostí proti krádeži.
Na noc zamykejte všechny vchodové dveře.
V přízemí svých obydlí zabezpečte okna proti vniknutí nezvané osoby.
Cennější věci v domácnosti nikdy nenechávejte při vchodových dveřích nebo v blízkosti oken.
V rekreačních objektech nenechávejte věci, které mají větší hodnotu a dají se zpeněžit. 
Pro případ odcizení věcí si pořiďte fotodokumentaci cenností a zapište si jejich výrobní čísla.
Než vstoupíte do svého rekreačního objektu, nejprve jej zkontrolujte z venku, zda nejsou poškozeny možné přístupové cesty dovnitř (všechny venkovní dveře i balkonové, okna apod.).
Při podezření z vloupání ihned kontaktujte Policii ČR (158) a zásadně nevstupujte do objektu!
Pokud zjistíte, že jste byli okradeni až po vstoupení do obydlí, nemanipulujte s věcmi a ponechte vše ve stavu, v jakém jej zanechal pachatel.
Více informací naleznete na mobilní aplikaci „Zabezpečte se“.

Vytvořeno 24.11.2021 11:52:45 | přečteno 655x | marcela.jandova
load