Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnov získal ocenění v soutěži Přívětivý úřad 2021

Ocenění Přívětivý úřad 2021

Město Turnov se umístilo na 3. místě v Libereckém kraji v rámci soutěže Přívětivý úřad 2021.

Soutěž Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností už pošesté vyhlásilo Ministerstvo vnitra. V ročníku 2021 celkově zvítězilo město Kolín následované Žďárem nad Sázavou a Ostravou. Vyhlášeny byli tři nejpřívětivější úřady v každém kraji, v Libereckém kraji se Turnov umístil na třetím místě za prvním Jabloncem nad Nisou a druhým Libercem.

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 8. listopadu 2021 v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Cenu Ministerstva vnitra převzali z rukou náměstka ministra vnitra Petra Vokáče starosta města Tomáš Hocke a tajemnice Eva Honzáková.

IMG 20211108 WA0003 I

Soutěž je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb klientům. Přes sedmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19.

Oceněná města tedy mohou být považována za nejpřívětivější právě pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb (od délky úředních hodin přes vývoj mobilních aplikací a přívětivost a rychlost komunikace až po participační plánování nebo aktivity v boji proti šíření nákazy covidu-19).

IMG 20211108 WA0006 I IMG 20211108 WA0007 I

K soutěži vyšla i tradiční sbírka příkladů dobré praxe, která má sloužit dalším městům jako inspirace. Během slavnostního večera se konal křest v pořadí již šesté sbírky příkladů dobré praxe. V tomto ročníku se sešlo 25 příkladů, Turnov se v publikaci objevil s příspěvkem „Komunikace v době pandemie“.

Publikace Přívětivý úřad 2021


Bc. Marcela Jandová, DiS.
Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR
Vytvořeno 10.11.2021 10:51:05 | přečteno 262x | marcela.jandova
load