Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pozor na padající sníh a led ze střech!

Sníh a led na střeše, autor: A. Šupíková

Radnice varuje před nebezpečím padajícího sněhu a ledu ze střech budov na území města Turnova a vyzývá majitele nemovitostí k zabezpečení průchodu na chodníku. 

Sněhové a ledové převisy jsou nebezpečné a mohou ohrožovat chodce v bezprostřední blízkosti nemovitostí. Po relativně teplejších dnech může docházet k částečnému tání sněhu napadaného na střechy budov. K tání však může docházet i nyní během mrazivých teplot při jasné obloze, kdy se slunce opře do střech. 

Vzhledem k předpovědi počasí a oteplování vyzývá starosta města Tomáš Hocke všechny majitele nemovitostí, aby zkontrolovali stav svých nemovitostí a zajistili bezpečnost na přilehlých chodnících, které jsou ledem a sněhem bezprostředně ohrožovány.

Odklízení sněhu a ledu je povinností majitelů nemovitostí, kteří mohou pro údržbu využít služeb Technických služeb Turnov, dále si mohou najmout plošinu od společnosti Dehes.


Seznam společností zajišťující úklid a odstraňování sněhu a ledu naleznete zde.

Sníh a led na střeše


Klára Preislerová, tisková mluvčí
Vytvořeno 15.2.2021 10:34:45 | přečteno 259x | Ing. Klára Preislerová