Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jak může nábytek pomáhat?

Židle

Kdo má židli, ten bydlí... Jenže někdy to tak snadné není, je třeba něco víc. V minulém týdnu Rada města uzavřela smlouvu o spolupráci s Nábytkovou bankou Libereckého kraje, z. s., která pomáhá zajistit dodávky nábytku a vybavení domácností pro lidi v nouzi. Někteří klienti odboru sociálních věcí již spolupráce s touto organizací také využili.

Posláním Nábytkové banky Libereckého kraje, z. s. je snaha o využití nábytku, který by jinak skončil jako odpad. Tímto způsobem se podílí také na snižování produkce komunálního odpadu v Libereckém kraji, zároveň tím pomáhá lidem v sociální a finanční nouzi.

Cílem banky je získávat zdarma nepotřebný nábytek a vybavení pro domácnost od dárců. Získané vybavení potom formou materiální pomoci přerozděluje prostřednictvím smluvních organizací. Materiální pomoc je potřebným poskytována na základě oprávněné žádosti smluvní organizace, která je v kontaktu přímo s lidmi v nouzi. 

Jak postupovat, pokud potřebujete nábytek?

Nábytek a další vybavení pro domácnost je poskytován zdarma. Jedná se zejména o základní kusy nábytku, dále o drobné potřeby vybavení domácnosti, jako je nádobí a bytový textil (povlečení, prostěradla, ručníky apod.). Materiální pomoc je určena klientům organizací i organizacím samotným. V případě potřeby kontaktujete některou z odběratelských organizací, kde vyplníte žádost o poskytnutí materiální pomoci. V našem městě můžete kontaktovat také Odbor sociálních věcí Města Turnova. Po propojení s Nábytkovou bankou Libereckého kraje je žádost posouzena a pomoc připravena, buď k vyzvednutí, nebo k dopravě dle domluvy.

Jak postupovat, když nabízíte nábytek?

Pokud doma máte nábytek nebo vybavení do domácnosti, které již nevyužijete a chcete, aby sloužil ještě někomu dalšímu, kontaktujte přímo Nábytkovou banku e-mailem: info@nbliberec.cz. Do e-mailu ideálně přiložte fotografie nábytku nebo dalších věcí, které chcete darovat. Případně volejte PO – PÁ od 8:00 do 15:00 na číslo: 732 670 571.

Darovat můžete neponičený a funkční nábytek a vybavení do domácnosti: 

stoly a stolky dřevěné, plastové, kovové, skleněné,

židle, lavice, skříně, police, komody, knihovny,

postelové rámy dřevěné, kovové, postelové rošty,

dětský nábytek, dětské postýlky, ohrádky, kočárky,

nádobí, funkční svítidla, plastové koše, skladovací boxy apod.,

funkční elektrospotřebiče – chladničky, sporáky, pračky,

ostatní pouze dle domluvy.

Z hygienických důvodů není možné přijímat čalouněný nábytek a použité matrace. Výjimku tvoří zcela nové nepoužité zabalené zboží. Nábytková banka přijímá také bytový textil (povlečení, osušky, ručníky, utěrky apod.)

Více informací naleznete na stránkách Nábytkové banky Libereckého kraje, z. s.Bc. Marcela Jandová, DiS.
Zdroj: Nábytková banka Libereckého kraje, z. s.
Vytvořeno 29.11.2021 14:20:22 | přečteno 290x | marcela.jandova
load