Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Druhé kolo volby prezidenta ČR

Volby 2023, autor: M. Jandová

Druhé kolo prezidentské volby se koná 27. a 28. ledna 2023, pokud počítáte s tím, že se nebudete nacházet v místě trvalého bydliště, můžete požádat o voličský průkaz.

Druhé kolo volby prezidenta se na území České republiky uskuteční v pátek 27. ledna 2023 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 28. ledna 2023 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Pokud ve dnech voleb nemůžete být v místě trvalého bydliště, můžete požádat o voličský průkaz. Pro druhé kolo je nutné mít zvláštní voličský průkaz. V případě, že volič výslovně nepožádá pouze o voličský průkaz na některé kolo volby, již před prvním kolem se vydává voličský průkaz pro obě kola (jeden pro první a druhý pro druhé kolo). Pokud voličský průkaz pro druhé kolo volby nemáte a víte, že jej budete potřebovat, můžete žádat:

Písemně do dneška 20. ledna 2023 do 16 hodin.

Osobně do středy 25. ledna 2023 do 16 hodin na MěÚ Turnov, odbor správní nebo Vám příslušném úřadě (dle trvalého bydliště).


Marcela Jandová,

tisková mluvčí

Vytvořeno 20.1.2023 13:49:54 | přečteno 227x | marcela.jandova
load