Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zimní pozdrav z Valdštejna

Zimní Valdštejn

Na hrad Valdštejn dorazila na konci listopadu první sněhová nadílka letošní zimy. Areál se tak zahalil do pohádkového bílého hávu. A právě v souvislosti s kouzelnou atmosférou zimního hradu jsou pro návštěvníky připraveny zbrusu nové suvenýry.

Tou první je nová velká pohlednice, zachycující zimní panorama hradu z podhradí. Snímek byl pořízen při únorové pohádkové zimě, která na několik týdnů nádherně „vyzdobila“ areál. Další novinkou na příští sezónu je i dlouho očekávané a návštěvníky často poptávané leporelo s Valdštejnem, kde lidé naleznou fotografie s popisky jak exteriérů, tak i interiérů hradu. Známé snímky střídají atraktivní momentky z různých ročních období, což leporelu dodává na pestrosti a barevnosti. Nové i další suvenýry bude možné koupit již během nadcházejícího adventního a vánočního programu v pokladně hradu. 

Zimní pozdrav 600

V současné době probíhají přípravné práce na blížící se adventní a vánoční program. Při něm nebude chybět svátečně vyzdobený exteriér hradu, včetně expozice „Aehrenthálské Vánoce“ v salonku, ručně vyráběného betlému v kapli či malou výstavu k tradicím adventu, Vánoc a zvykům v Pojizeří. Před Štědrým dnem i během něj bude možné si na hradě vyzvednout Betlémské světlo. Program se uskuteční v souladu s danými vládními nařízeními a návštěvníci jsou povinni dodržovat aktuální hygienická opatření. Těšíme se brzy na viděnou.


Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. 

Vytvořeno 3.12.2021 9:58:35 | přečteno 217x | marcela.jandova
load