Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Z pohádky do pohádky na Valdštejně

Z pohádky do pohádky na Valdštejně

V pátek 1. července byla na Valdštejně zahájena dlouho připravovaná výstava barrandovských kostýmů z pohádek „S čerty nejsou žerty“ a „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“. Návštěvníci ji mohou zhlédnout do konce srpna. 

Výstava kostýmů z Barrandova, nesoucí název „Z pohádky do pohádky aneb Jasněnka a Petr Máchal na Valdštejně“, představuje návštěvníkům dvě krásné české pohádky, které byly natáčené mj. v atraktivním prostředí Českého ráje, a dokonce i v okolí hradu Valdštejna. Při procházkách z Lázní Sedmihorky na Hrubou Skálu si lidé určitě vzpomenou na scénu z pohádky „S čerty nejsou žerty“, kde se splašily koně s princeznami. 


IMG 20220630 143416


Na romantickém hradě Frýdštejn se jim naopak vybaví dvojice čarodějnic z pohádky o statečném ševci Jírovi a krásné princezně Jasněnce. Právě kostýmy z této pohádky nyní zdobí Slavnostní sál klasicistního domu, kde nechybí ani legendární Jírova křídla. V bývalém biliárovém sále zase uvidí samotného vládce pekel či proradnou Dorotu Máchalovou z čertovské pohádky Hynka Bočana, která provází návštěvníky i zbytkem areálu. 

Výstavu doplňují i speciální informační panely na druhém nádvoří, kde se lidé dozvědí zajímavosti z obou pohádek, včetně exkluzivních rozhovorů např. se Zdeňkem Troškou, který se stal patronem celé výstavy. Udělejte si procházku a přijďte se přenést do světa fantazie. Cestujte s námi z pohádky do pohádky. Výstava je k vidění do 31. srpna a v době jejího konání se platí speciální vstupné. 


Mgr. Radim Štícha, 

Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. 


plakát kostýmy hrad


Vytvořeno 1.7.2022 15:57:47 | přečteno 516x | marcela.jandova
load