Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vyhodnocení soutěže „Valdštejn dětskýma očima“

Valdštejn dětskýma očima 2021, autor: RTIC

V úterý 15. června 2021 skončila dětská soutěž s názvem „Valdštejn dětskýma očima“. Následující dny probíhalo vyhodnocení všech zaslaných obrázků, přičemž se hodnotil nápad, kreativita a celkový dojem.

Soutěž byla zahájena v březnu a jejím hlavním úkolem a cílem bylo namalovat obrázek spojený s hradem Valdštejn. Mohl to být obrázek stavby, osobnosti či předmětu, který je součástí vybavení hradu. Maximální velikosti obrázku byla stanovena na rozměr papíru A3. Do soutěže se zapojily děti z blízkých i vzdálenějších základních a mateřských škol či jednotlivci. Všechny obrázky byly pěkné, kreativní, nápadité a velmi těžko se z nich vybíraly ty nejhezčí. Oceněny však mohly být jen některé, včetně obrázku z největší dálky od Kláry Nýdrlové z Lucemburska, a také od čtyřleté Terezy Konopáčové, která se stala nejmladší účastnicí.  

Zaslané obrázky vyhodnotil Stanislav Janiga, pedagog ze Základní umělecké školy Turnov, přičemž ocenil 5 výkresů od Andrey Koškové (ZŠ Přepeře), Gábinky Krámské (MŠ Mašov), Niny Bulířové (ZŠ Přepeře), Amálie Markové (ZŠ Přepeře) a Emmy Novotné (ZŠ Přepeře).

Příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch, která hrad Valdštejn spravuje, vedle toho vybrala ještě výkresy Michaely Vávrové (ZŠ Přepeře), Anety Peškové (ZŠ Přepeře), Vilmy Jahodové (MŠ Mašov), Alžběty Macháčkové ((Jablonec nad Nisou) a Jana Koffera. Hrad Valdštejn ocenil i zapůjčení krásného obrázku od DDŠ, ZŠ a ŠJ Chrastava, který zahrnuje informační text a kreativně umístěné barevné obrázky.

Celkem tak bylo oceněno 13 výkresů, jejímž účastníkům náleží odměna v podobě volné vstupenky na dětskou prohlídku hradu Valdštejn (s princeznou nebo s rytířem) s platností do roku 2022. Vstupenky budou v následujících dnech k vyzvednutí na informačním centru v Turnově ve Skálově ulici (č. p. 84, naproti Muzeu Českého ráje). Všechny zaslané obrázky jsou od 1. 7. do 31. 8. 2021 vystavené na druhém hradním nádvoří a budou postupně zveřejňovány také na oficiální facebookové stránce hradu. Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, a výhercům srdečně blahopřejeme.

 Valdštejn dětskýma očima 2021, obrázek se otevře v novém okně

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.


Vytvořeno 7.7.2021 7:24:31 | přečteno 303x | Ing. Klára Preislerová
load