Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Vánoce na Valdštejně

Valdstejn Sedivy, autor: RTIC Turnov

Hrad Valdštejn už tradičně připravil pestrý adventní a vánoční program. 

Již v sobotu 11. prosince zahájí vánoční akce sousedský pěvecký soubor Provaz Kacanovy a o týden později se uskuteční setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna, který na hradě popovídá o své době i o Vánocích. Na tuto akci, která bude probíhat v prostoru kaple sv. Jana Nepomuckého, si mohou návštěvníci přinést vlastní ozdobičku a společně s vévodou ozdobit vánoční stromeček. 

Od neděle 19. prosince budou návštěvníkům přístupné vánočně vyzdobené venkovní prostory hradního areálu v rámci expozice „Aehrenthalské Vánoce“. Během procházky si lidé budou moci prohlédnout ozdobenou kapličku sv. Jana Křtitele na prvním nádvoří, salonek v průchodu klasicistního domu i kapli s nádherným betlémem z kukuřičného šustí. 

Valdstejn

Právě barokní kaple bude hlavním místem, kde se uskuteční vánoční a novoroční koncerty. Na nich vystoupí jak místní, tak i vzdálenější hudební a pěvecké soubory, které s hradem již dlouho spolupracují. Během koncertů i mimo ně bude pro návštěvníky připravena i malá výstava se zajímavostmi z historie adventu, Vánoc, a také zvyků a tradic, které souvisí i s naším regionem. I letos se uskuteční akce Betlémské světlo ve spolupráci s turnovskými skauty. Den před Štědrým dnem si tak lidé budou moci udělat příjemnou procházku na hrad a odnést si světlo, které jim doplní nejenom štědrovečerní stůl. 

Pestrý program vyvrcholí na Valdštejně 2. ledna novoročním koncertem Hradeckého komorního tucteta, které představí pestrý vánoční repertoár. Výše uvedené kulturní akce se uskuteční za dodržování aktuálních hygienických nařízení. 

Ve dnech 19.–23. 12., 26.–30. 12. 2021 a 2. 1. 2022 si návštěvníci budou moci prohlédnout vyzdobený hradní areál. Hrad bude otevřen vždy od 13:00 do 15:30 hodin. Ve dnech, kdy není akce, je vstupné 30 Kč. 

Těšíme se na vaši návštěvu. 


Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

ikona souboruValdštejn Vánoce, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 6.12.2021 11:31:38 | přečteno 1104x | marcela.jandova
load