Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Putovní výstava Paměť národa Severní Čechy zavítá do Turnova

Výstava Paměť národa

Vernisáž exteriérové putovní výstavy proběhne ve středu 10. listopadu 2021 od 14 hodin na náměstí Českého ráje. Výstava vás provede deseti pamětnickými příběhy bouřlivého 20. století na severu Čech.

Pamětnické příběhy představují široký průřez historickými událostmi našich moderních dějin, a to od druhé světové války, přes odsun, komunistické perzekuce až po účast místních pamětníků na událostech roku 1968 nebo sametové revoluci. Vybraní pamětníci jsou úzce spjati s místy severních Čech, především Libereckého kraje. Výstava mimo jiné vypráví o Annelies Schölerové ze smíšené česko-německé rodiny, turnovském faráři Jednoty bratrské Ondřeji Halamovi, Petře Erbanové, postřelené v srpnu 1968 v Liberci, nebo o Janu Šolci, mluvčím Občanského fóra a později pracovníkovi Kanceláře prezidenta Václava Havla.

Přijďte se seznámit i s dalšími pamětníky, jejichž příběhy jsme mohli zpracovat díky finanční podpoře Libereckého kraje a měst Liberec, Turnov, Hejnice, Hrádek nad Nisou spolu s Bránou Trojzemí, dále díky Nadačnímu fondu Severočeská voda a dalším podporovatelům Paměti národa. Výstavu připravila regionální pobočka Paměť národa Severní Čechy se sídlem v Liberci.

Pozvanka vystava Paměť národa 600


Michaela Pavlátová

ředitelka Paměti národa Severní Čechy

Vytvořeno 4.11.2021 10:33:16 | přečteno 298x | marcela.jandova
load