Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na srpnový program Valdštejna třeba i s MultiSport kartou

Hradozámecké odpoledne

V srpnu je na Valdštejně připravený rozmanitý kulturní program, už v sobotu 13. srpna například Hradozámecké odpoledne. Příjemnou novinkou je možnost využití MultiSport karty při vstupu na hrad.

Od 10. srpna lze kartu MultiSport využít při vstupu na hrad Valdštejn. Karta se vztahuje na prohlídku s průvodcem i bez průvodce. Tedy je možné ji použít i na vstup do objektu v rámci dobrodružně naučné hry KRYPTEX.

Návštěvy památek jsou pro držitele karet letošní novinkou. Mezi zařazené památky v naší oblasti patří hrad Kost či hrad a zámek Staré Hrady. Ze vzdálenějších je to např. hrad Loket, Arcibiskupský zámek v Kroměříži, hrad Kašperk či hrad Svojanov. V současné době je v rámci republiky cca 190 tisíc držitelů těchto karet a jejich počet každý měsíc narůstá.


karta pic 2048x840


Více najdete na: https://mapa.multisport.cz/cs/activity/hrady-a-zamky-223 nebo https://multisport.cz/novinky/zazij-leto-v-topu/.

A proč prohlídku zámku nespojit s dalšími zážitky? V srpnu si na své přijdou malí i velcí, stejně tak jako příznivci hudby, tance a loutkového divadla. Hrad Valdštejn má za sebou kulturně bohatý přelom prázdnin, a ne jinak tomu bude i v jejich druhé polovině. 

V sobotu 13. srpna si mohou návštěvníci užít Hradozámecké odpoledne s ukázkami historických tanců v podání liberecké taneční skupiny The Wings a ti nejmenší mohou zhlédnout loutková divadelní představení na druhém nádvoří v režii loutkařského souboru Popelka z Lomnice nad Popelkou. 

Hned následující týden bude na hradě již po třiadvacáté vystupovat multiinstrumentalista a "hradní poustevník" Lukáš Pelc, který bude v hradní kapli od pondělí 15. srpna do čtvrtka 18. srpna (mezi 11 a 16 hodinou) vytvářet hudební mandaly během prohlídek areálu. 


Výstava Z pohádky do pohádky


Milovníci tajemné atmosféry si jistě užijí oblíbené noční prohlídky (středa 17. srpna od 19:30), na které je kvůli omezené kapacitě nutná předchozí rezervace (tel. 739 014 104). Novinkou je tzv. Pohádková neděle na Valdštejně, která proběhne v neděli 21. srpna od 10 do 16:00 hodin. Tato akce se uskuteční ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka Turnov a děti se mohou těšit na pohádkové čtení, loutkovou pohádku či tvořivou dílnu. 


HZ noc promo


Vrcholem a uzavřením prázdninové sezóny bude celostátní akce Hradozámecká noc (sobota 27. srpna 2022 od 19:30), zahrnující scénické kostýmové prohlídky a doprovodnou hudební kulisu v režii varhaníka Radka Rejška (nutná rezervace, tel. 739 014 104). Do konce prázdnin také probíhá výstava pohádkových kostýmů z Barrandova. Věříme, že si z pestrého programu vyberete to své. Více na www.hrad-valdstejn.cz.

Přijďte, těšíme se na Vás


Ing. Eliška Gruberová  a Mgr. Radim Štícha, 

Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. 


Vytvořeno 12.8.2022 9:28:54 | přečteno 759x | marcela.jandova
load