Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturnov je oslavou rozmanité turnovské kultury

Kulturnov

V sobotu 8. října se turnovská Střelnice opět po roce zaplní turnovskými umělci nejrůznějšího zaměření a návštěvníky, pro něž je turnovská kultura pojmem. Již sedmý ročník festivalu Kulturnov představí pestrou směsici turnovských muzikantů, herců, literátů, tanečníků či výtvarníků. 

Během sobotního odpoledne si na své přijdou děti i dospělí, příznivci hudby i divadla, konzervativci i liberálové. A je jisté, že nebude nouze ani o překvapení. 

Začátek letošního ročníku bude patřit dechové hudbě Turnovanka, která se představí spolu s turnovskými mažoretkami ALL Stars. V tu samou chvíli před budovou Střelnice odstartuje další ročník běžeckého závodu Běhturnov, který se stal již dávno nedílnou součástí festivalu a dokazuje, že sport a kultura si rozumí. Na vítěze závodu budou opět čekat volné vstupenky na akce Kulturního centra Turnov a další ceny.

Letošní ročník opět představuje i jiné turnovské spolky a společenství. Těšte se například na vystoupení klientů turnovského Fokusu, kteří předvedou své divadelní představení, s nímž nedávno reprezentovali naše město na festivalu Patříme k sobě. Další zajímavostí letošního festivalu bude módní přehlídka turnovské rodačky Kateřiny Měkynové, která je absolventkou Textilního a oděvního návrhářství na TUL. Ve své značce KUDLA využívá pletení, kvalitní látky i upcyklaci a klade tak důraz na slow fashion a ekologii. 

Těšit se můžete na setkání s Mariem Kubašem, hercem, novinářem a v neposlední řadě ředitelem turnovského divadelního festivalu Modrý kocour, který pohovoří o kulturní novinařině. 

Ve foyer KC Střelnice bude zahájena výstava o turnovské kultuře, kterou připravilo Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově při příležitosti letošního výročí 750 let města Turnov.

A pak je tu samozřejmě spousta skvělých turnovských kapel a divadel, které vás budou provázet po celý den. Začínáme ve dvě hodiny odpoledne, končíme kdovíkdy, a jestli někdo ještě pořád pochybuje o smyslu kultury a síle té turnovské, ať určitě dorazí. Veškeré pochyby ho definitivně opustí.


ikona souboruKULTURNOV 2022, obrázek se otevře v novém okně


Kulturní centrum Turnov

www.kcturnov.cz
www.facebook.com/kulturnov

Vytvořeno 4.10.2022 13:54:34 | přečteno 485x | marcela.jandova
load