Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jarní koncert z liberecké radnice a hradu Valdštejna

Fragium16

V sobotu 1. května bylo možné na internetovém serveru YouTube zhlédnout online koncert libereckého souboru FRAGIUM16. Natáčení koncertu probíhalo v dubnu a vedle liberecké radnice poskytl důstojnou kulisu i hrad Valdštejn.


Natáčení na Valdštejně se uskutečnilo v sobotu 24. dubna a probíhalo celý den, přičemž byla dodržena všechna hygienická opatření. Souboru poskytl hrad Valdštejn prostor Slavnostního sálu klasicistního domu, a také barokní kaple. Výsledné video a hudební záznam byl zamýšlen jako společný projekt souboru FRAGIUM16, libereckého komunitního střediska Kontakt a hradu Valdštejna. Koncert byl následně vysílán online na serveru YouTube 1. května od 18 hod (viz odkaz níže). Po celý natáčecí den panovala příjemná atmosféra a účinkující si vystoupení užili, což je na výsledném videu vidět.


Fragium16, obrázek se otevře v novém okně

Soubor historické hudby FRAGIUM16 se orientuje na hudbu v Českých zemích od středověku po 19. století. Jde o vokálně-instrumentální uskupení (housle, flétny, šalmaje, cink či trumšajt), vystupující v dobových historických kostýmech. Počet hudebníků se podle povahy projektu mění a pohybuje se mezi sedmi a patnácti muzikanty.

My tímto děkujeme, že byl hrad Valdštejn součástí tohoto uměleckého zážitku a jsme rádi, že i v této době kultura nespí a vždy si k lidem najde cestu. 

 

Celý koncert můžete zhlédnout zde:

 

Májový koncert [FRAGIUM16] - YouTube

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.


Vytvořeno 12.5.2021 11:29:40 | přečteno 263x | Ing. Klára Preislerová
load