Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hrad Valdštejn zve na dětskou pouť i Noc kostelů

Valdštejnská pouť, autor: RTIC

Hrad Valdštejn chystá na poslední květnové dny zajímavý kulturní program. V pátek 28. 5. se uskuteční Noc kostelů a o den později Dětská pouť.


Z důvodu zlepšení situace a rozvolňování opatření přichystal hrad Valdštejn na konci května první kulturní akce letošní sezóny. V pátek 28. května se uskuteční celorepubliková akce Noc kostelů, které se letos účastní 1194 kostelů, z toho 59 v Libereckém kraji. Hrad Valdštejn v této souvislosti umožní návštěvníkům od 18 do 20,30 hodin nahlédnout do barokní kaple sv. Jana Nepomuckého za doprovodné hudby libereckého historického souboru Capella Rederna, který vystupuje v dobových kostýmech a hraje na tradiční nástroje. Vstupné je zdarma. 

Noc kostelů, obrázek se otevře v novém okně

V sobotu 29. května proběhne Dětská pouť.  V předhradí nebude chybět flašinetář, historický kolotoč či stánky s řemeslnými a regionálními výrobky. Areál hradu nabídne malé divadelní představení pro děti či výtvarné dílny pod záštitou Centra pro rodinu Náruč. Program v areálu hradu je v rámci běžného vstupného. Výše zmíněné akce proběhnou za dodržování platných epidemických opatření, tj. dodržování rozestupů, nošení respirátorů či nanoroušek a dezinfikování rukou.

Na realizaci obou akcí byl získán grant z Libereckého kraje.  

Všichni jste srdečně zváni!

 

Mgr. Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.


Vytvořeno 25.5.2021 7:12:32 | přečteno 521x | Ing. Klára Preislerová
load