Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hrad Valdštejn bude 15. února otevřen

Modrý Valdštejn

Hrad Valdštejn otevře své brány mimořádně v úterý 15. února 2022 u příležitosti „Mezinárodního dne Angelmanova syndromu“. V čase od 13:00 do 18:30 hodin bude přístupný zdarma.

Návštěvníci si během procházek budou moci samostatně projít první nádvoří s kapličkou sv. Jana Křtitele a druhé nádvoří s barokní kaplí sv. Jana Nepomuckého. V čase od 18:00 do 18:30 hodin bude navíc část hradního areálu osvětlena do netradiční modré barvy, což je součást celosvětové připomínky závažného dětského onemocnění s názvem Angelmanův syndrom (AS). Hrad Valdštejn a některé další památky se k tomuto projektu připojují s cílem zvýšit informovanost veřejnosti o této nemoci. Více v článku Valdštejn v modrém. Udělejte si procházku a přijďte navštívit únorový Valdštejn.


Valdštejn otevřen


Mgr. Radim Štícha, 

Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.


Vytvořeno 14.2.2022 12:01:02 | přečteno 272x | marcela.jandova
load