Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Od zítřka začíná registrace občanů 80+ na očkování proti Covid-19, využít mohou web i telefon

Registrace občanů 80+, autor: Liberecký kraj

Od pátku 15. ledna 2021, 8:00 hodin se mohou občané ve věku 80+ registrovat v centrálním rezervačním systému k očkování proti COVID-19 na https://registrace.uzis.cz 

Registraci za seniory mohou v systému udělat také jejich příbuzní nebo operátoři na bezplatné krajské krizové lince 800 880 066. Telefonní linka bude v provozu Po-Pá 8-16 a So-Ne 8-14 hod. K registraci můžete využít také celostátní linku 1221.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta upozorňuje: "Krajská krizová linka je určena výhradně k účelu registrace občanů ve věku 80 let a starších, proto ji neblokujte z jakéhokoli jiného důvodu."

Podle posledních informací se v Libereckém kraji od 1. února 2021 otevře pět očkovacích center. Čtyři z nich se budou nacházet v páteřních nemocnicích v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Jilemnici, páté bude v největším libereckém sportovním a multifunkčním areálu Home Credit Arena. 

„Očkování pracovníků ve zdravotnictví, kteří přímo pečují o nemocné pacienty covid pozitivní, již probíhá. Připravujeme se na další týdny a měsíce, kdy je jasné, že počet osob, které bude potřeba proočkovat, bude v řádech stovek tisíc. Zatím je však bohužel nedostatek vakcín, byli bychom schopni očkovat víc,“ řekl hejtman Martin Půta. 


Vytvořeno 14.1.2021 18:09:57 | přečteno 608x | zdenka.strauchova