Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Turnovští hasiči pomáhali v Hřensku

SHM Turnov v Hřensku

Požár v NP České Švýcarsko, který vypukl v neděli 24. července, se rozrostl se do obrovských a ničivých rozměrů. Do zásahu v těžce zasažené oblasti Hřenska a okolí se zapojila také jednotka turnovských hasičů.

Sbor hasičů města Turnov vyslal svou jednotku v rámci krajské pomoci při plošném požáru v okolí Hřenska. Hasiči vyjeli ve čtvrtek 28. července v počtu 3 členů s technikou HSM 227 Tatra 815 primárně na dodávku vody velkokapacitní CAS na požářiště. Členové jednotky se dále střídali po 12 hodinových směnách, působení v Hřensku bylo ukončeno v pondělí 1. srpna návratem družstva včetně Tatry 815 zpět do Turnova.


IMG 20220805 WA0002

IMG 20220805 WA0003


Zásah byl velmi obtížný a prověřil fyzickou odolnost našich hasičů při hašení a také řidičské schopnosti strojníků při dodávkách vody v nepřístupném terénu. Naše jednotka vše zvládla bez zranění členů, ale s poměrně velkými ztrátami či poškozeními na vozidle a věcných prostředcích. 

Jedna značně nepřehledná situace skončila pádem ohořelého stromu na cisternu a došlo k poškození nástavby CAS, v průběhu zásahu byla poškozena také výbava vozidla, jako jsou hadice, rozdělovače proudnice nebo výstroj. Po vyčištění a nejnutnějších opravách je však vybavení opět akceschopné a připravené k výjezdu. Další oprava CAS 32 Tatra proběhne v co nejbližším termínu. 


IMG 20220805 WA0012

IMG 20220805 WA0015


Turnovská jednotka hasičů opět odvedla skvělou práci, jak při zásahu v Českém Švýcarsku, tak při zásazích na Turnovsku, kde bylo nutné fungovat v omezeném počtu.

Děkujeme!


Martin Bartoníček,

velitel SHM Turnov


Vytvořeno 5.8.2022 15:12:22 | přečteno 742x | marcela.jandova
load