Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Se začátkem června odstartují stavební práce ve Fučíkově ulici

Fučíkova ulice, autor: P. Charousek

Výstavba sjezdu a nájezdu ve Fučíkově ulici začne po 5. červnu, dopravní omezení se prozatím dotknou pouze silnice první třídy. V místě je ovšem třeba počítat s pohybem stavební techniky.

Stavba jižní mimoúrovňové křižovatky na I/10 ve Fučíkově ulici je společnou investicí Ředitelství silnic a dálnic ČR a města Turnov. 

Starosta Turnova Tomáš Hocke k zásadní dopravní stavbě ve městě říká: „Pro město Turnov se jedná z hlediska dopravního o velmi důležitou stavbu, kterou společně s ŘSD a obcí Ohrazenice připravujeme více jak 6 let. Stavba umožní přímý sjezd z I/10 ze směru od Prahy a nájezd na I/10 směrem na Jičín. Celé opatření povede k zásadnímu snížení provozu nákladních automobilů v celé lokalitě Nádražní ulice a ulice Fučíkova. Dojde i k přesunu dopravního zatížení od Ohrazenic a Paceřic. Před realizací město Turnov díky vstřícnosti a společnému postupu se sousedy, vykoupilo rodinný dům a připravilo celou lokalitu. Součástí stavebních úprav budou i opatření směřující ke zklidnění dopravy ve Fučíkově ulici. V ulici budou vybudovány zvýšené křižovatky a celá čtvrť mezi Nádražní ulicí a silnicí I/10 bude převedena do statutu zóny 30. Zároveň v tomto místě probíhá výstavba obchodní zóny pro nový supermarket Billa. V kombinaci s novou stavbou dalšího nájezdu na I/10 v Ohrazenicích dojde k převedení další automobilové dopravy z lokality přilehlých obcí Přepeře, Čtveřín, Pěnčín a dalších na průtah městem I/10. Obecně řečeno se snažíme kombinací opatření vymístit tranzitní dopravu z Nádražní a Fučíkovy ulice na průtah městem.“

Zhotovitelem stavby mimoúrovňové křižovatky je firma Strabag, a. s, finanční spoluúčast města dosáhne 3,034 mil. Kč. Stavební práce odstartují v příštím týdnu, předání staveniště je plánováno na pondělí 5. června 2023. Poté bude zahájeno odstraňování svrchních vrstev půdy v místě a proběhne archeologický průzkum. Stavba by měla být dokončena na začátku roku 2024.

Dopravní omezení se aktuálně dotkne pouze silnice I/10, kde dojde k zúžení, které naváže na již instalované v souvislosti s probíhající dostavbou nájezdu v Ohrazenicích. Ve Fučíkově ulici je nutné počítat s pohybem stavební techniky.

O dalším průběhu stavebních prací a souvisejících dopravních omezeních Vás budeme informovat.


Marcela Jandová,

tisková mluvčí

Fotografie: DvA Turnovsko v akci


Vytvořeno 2.6.2023 11:07:13 | přečteno 841x | marcela.jandova
load