Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozsvěcení vánočního stromu se uskuteční, doprovodný program bude omezen

Rozsvícení vánoční stromu, autor: město Turnov

Tuto neděli 28. listopadu se od 16:30 hodin uskuteční tradiční rozsvěcení vánočního stromu. Vzhledem k novým platným protiepidemickým opatřením však proběhne v pozměněné podobě.

Na náměstí bohužel nebudou žádné stánky s občerstvením a vedení turnovské radnice doufá, že vstříc vyjdou restauratéři a kavárníci, kteří otevřou své provozovny. Vystoupení dětí souboru Karmínek neproběhne, bude natočeno společně se zdravicí starosty a bude zveřejněno online. Průvodní slovo bude realizováno z balkonu radnice, kde se představí trubači a adventní postavy.

Vedení města prosí všechny účastníky akce, aby používali respirátory a nanoroušky, zvláš když nemohou docílit odstupu 1,5m. „Zodpovědnost každého jednotlivce je důležitá a zvládnutí této akce nám pomůže rozhodnout o konání vánočních trhů. Nechceme akce rušit, to je to nejjednodušší, ale zároveň musíme dodržet platná opatření,“ sdělil starosta Turnova Tomáš Hocke.

V neděli bude dětem při rozsvěcení stromečku zřejmě chybět hromada sněhu, ale úplně o ni v Turnově nepřijdou. Sníh totiž bude navážen před Sokolovnu. Po vánočních trzích pak vyroste sněhový kopec (od 13. 12.) opět na náměstí Českého ráje.

Mgr. Zdenka Štrauchová


Vytvořeno 23.11.2021 19:14:23 | přečteno 400x | zdenka.strauchova