Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Představení nové prodejny Lidlu v Turnově

Setkání s obyvateli 16. června 2022

Společnost Lidl ČR, v. o. s., plánuje stavbu nové budovy Lidlu v Bezručově ulici v místě bývalé budovy Šroubáren Turnov. Setkání s obyvateli k tomuto tématu přilákalo především místní obyvatele.

Setkání se zástupci společnosti Lidl ČR, projektantem nového objektu a starostou města do obřadní síně historické radnice přivedlo zhruba dvacítku obyvatel, především z nejbližšího okolí plánované stavby. Petr Štěpánek z firmy Profes Projekt představil podobu areálu, která by se nejvíce měla podobat nové budově Lidlu v Benátkách nad Jizerou. Stručný záznam představení plánované stavby nové prodejny naleznete na @mestoturnov.


tyd 178 022 lidl

tyd 179 022 lidl

Sjezd z Bezručovy ulice do parkoviště bude řešen odbočovacím pruhem směrem od kruhové křižovatky s Nádražní ulicí. Parkoviště bude umístěno mírně nad úrovní ulice s kapacitou přes 100 aut, odděleno od hlavní silnice a proloženo bude zelení. Směrem k zástavbě rodinných domů vznikne protihluková stěna. Na budově samotné převládá bílý a šedý odstín fasády, čelní pohled směrem od bývalé administrativní budovy Šroubárny by měl mít typickou prosklenou stěnou s logem obchodu. Veškeré technické zázemí, včetně klimatizace by mělo být umístěno na nejvzdálenější části budovy, která je nejvzdálenější od ulice Bezručova.

Příchozí obyvatelé poukázali především na problematický výjezd na Bezručovu ulici. Už nyní je zde hustá doprava a místní mají obavu z dalšího nárůstu. Dále poukazují na zvýšení hlučnosti a dalších komplikací způsobených běžným provozem obchodu, včetně zásobování.


w DSC02097

w 20220616 154644


Společnost Lidl nabízí další diskuzi s obyvateli sousedících nemovitostí ještě před vydáním stavebního povolení tak, aby byla řešena případná otázka odhlučnění nebo ohraničení pozemků. Zavázal se také k zásobování prodejny směrem od I/35, nikoli ze strany od Hrubého Rohozce. Finančně podílet se bude na instalaci radarů pro měření rychlosti. Místní se obávají rovněž možných dopravních zácp v době dopravní nebo nákupní špičky. Zde zástupci společnosti upozorňují na větší dostupnost prodejny pro chodce, než je tomu v případě Lidlu u čerpací stanice Kontakt. Prodejna by tak mohla být dostupnější než ta současná.

Starosta města Tomáš Hocke v této souvislosti upozornil také na plánované otevření nové prodejny Kaufland v areálu u Dioptry nebo na plán společnosti Billa ČR na stavbu prodejny v blízkosti budovy Grupo Antolin. Nápor na jednotlivé prodejny by se tak měl rozptýlit, zákazníci se začnou orientovat na pro ně nejvýhodnější místo nákupu. 

Společnost Lidl se v současné době nachází ve fázi před podáním žádosti o stavební povolení, ve stavebním řízení je možné stavbu připomínkovat. Po vydání stavebního povolení společnost počítá se stavbou v trvání kolem deseti měsíců. 


Bc. Marcela Jandová, DiS.

Zdroj fotografií a vizualizace Bezručovy ulice: Turnovsko v akci
Vytvořeno 21.6.2022 15:14:11 | přečteno 1098x | marcela.jandova
load