Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Polyfunkční centrum je před dokončením, řeší se vnitřní vybavení

Polyfunkční centrum za Novou radnicí, autor: Z. Štrauchová

Není to ani rok, co byla demoličními pracemi zahájena stavba veřejného víceúčelového zařízení - Polyfunkčního komunitního centra v ulici Skálova za Novou radnicí. V tuto chvíli je objekt téměř dokončen.

„V objektu se topí, probíhá kompletování řemesel, došlo k osazení sanitárního zařízení, dokončuje se soklování linolea. Z venkovních úprav ještě zbývá dodělat terasu a oplocení. Dále řešíme stanoviska nutná ke kolaudačnímu souhlasu,“ sdělil aktuální informace investiční technik Miloslav Chrunko z turnovské radnice. Jak dodal, do konce února bude dílo kompletně hotové, v průběhu března proběhne kolaudace.

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Od začátku ledna probíhá výběrové řízení na dodavatele vybavení budovy. Osloveny jsou 4 firmy, o vítězi bude rozhodnuto na konci měsíce. „Doufáme, že se vše stihne v termínech, které jsou naplánované. Stěhování by mohlo proběhnout koncem března,“ nastínila Lenka Meixnerová, ředitelka turnovského Fokusu.

Stavbu částečně dvoupodlažního objektu realizuje firma MBQ, s.r.o. z Prahy. Budova je bezbariérová, vertikální pohyb zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt je citlivě vsazen do prostředí, klientům umožní krásný výhled do údolí řeky Jizery. 

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Nová budova bude sloužit jako komunitní polyfunkční centrum města Turnova. Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. Fungovat zde bude jeho Centrum denních služeb pro mentálně postižené a Sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty,“ přiblížila Lenka Meixnerová. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.   

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Polyfunkční centrum za Novou radnicí

Objekt bude dostupný pro další organizace i širokou turnovskou veřejnost. Sídlo bude využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (např. sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích). 

Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši téměř 18 milionů korun, radnice přispěje z rozpočtu částkou zhruba 4 miliony korun, celkem si nová budova vyžádá 22 milionů korun. 

Logo

Mgr. Zdenka Štrauchová

Vytvořeno 15.1.2021 7:32:41 | přečteno 386x | zdenka.strauchova