Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebude rozsvěcení stromečku, ani trhy!

Rozsvěcení vánoční stromu, autor: Zdenka Štrauchová

Od dnešní půlnoci došlo ke zpřísnění koronavirových opatření. Z tohoto důvodu je zrušeno tradiční rozsvěcení vánočního stromu v Turnově, které mělo proběhnou v neděli od 16:30 hodin. 

Hromadných kulturních akcí se může nově zúčastnit do 100 lidí, což  vylučuje hojně navštěvované rozsvěcení vánočního stromu. „Původně jsme se snažili připravit akci s omezeným doprovodným programem, ale vzhledem k současným platným opatřením ji rušíme úplně. Bohužel kromě vystoupení dětí se musíme rozloučit s adventními postavami, čerty a anděly,“ shrnul starosta Turnově Tomáš Hocke. Jak dodal, rozsvěcení stromečku, zdravice starosty a připravený program dětí bude kolovat natočený ve videu online. „Advent si připomeneme rozsvěcením vánoční výzdoby v celém městě v neděli ve večerních hodinách,“ doplnil Hocke. Aby měly turnovské děti radost, sníh pro ně napadne v neděli na náměstí Českého ráje v prostoru pod kašnou. 

Ještě o něco smutnější je zákaz konání vánočních trhů, který platí plošně v celé republice. Výjimku dostal pouze prodej stromků a kaprů. Celoroční tržiště jako například farmářské trhy budou moci fungovat, ale nesmí se na nich nic konzumovat. 

Mgr. Zdenka Štrauchová

Vytvořeno 26.11.2021 10:08:21 | přečteno 1138x | zdenka.strauchova
load