Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hrad Valdštejn zve na pouť v rámci výročí města

Valdštejnská pouť

V sobotu 21. května bude zahájen týden oslav k příležitosti 750 let od založení města Turnova. Jeho součástí bude i tradiční valdštejnská pouť, která se uskuteční v neděli 22. května. Pro návštěvníky je připraven pestrý program. 

V předhradí se mohou děti svézt na historickém dřevěném kolotoči či prověřit svou přesnost na dětské střelnici. Nebude chybět ani stánkový prodej řemeslných a regionálních výrobků, přičemž hudební kulisu vytvoří flašinetář – veterán. V areálu hradu proběhnou divadelní představení v režii loutkařského souboru Na Židli (od 11:30 a 13:30), vystoupení Řehečského kvarteta s lidovými a jarmarečními písněmi (od 11:00 a 13:00) a dětská výtvarná dílna pod záštitou Centra pro rodinu Náruč. Zde mohou dát děti naplno průchod své fantazii a vytvořit si něco na památku. 


IMG 20210911 130458


Program vyvrcholí v hlavní hradní dominantě, tj. v kapli sv. Jana Nepomuckého, varhanním koncertem Radka Rejška (od 15:00). Právě s tímto místem jsou spojeny tradice valdštejnské pouti, kam se ubírali poutníci za sv. Janem Nepomuckým, jemuž je kaple zasvěcena. Po celý den bude areál hradu kompletně přístupný, včetně hlavních interiérů, kde budou k dispozici průvodci. 


IMG 20210911 121005


Hrad je otevřen od 9:30 do 16:30 hodin (poslední vstup je v 16:30). Více na www.hrad-valdstejn.cz.

Těšíme se na Vás. 


Mgr. Radim Štícha, 

Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. 


Vytvořeno 18.5.2022 10:32:50 | přečteno 431x | marcela.jandova
load