Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Oslavy 750 se loučí

Oslavy 750 se loučí, autor: M. Jandová

Leden 2023 udělal tečku za oslavami 750 od první dochované písemné zmínky o městě. Podívejte se na malé shrnutí.

Oslavy 750 let od první písemné zmínky o Turnovu jsou s definitivní platností za námi. Sluší se ještě jednou poděkovat všem jednotlivcům i spolkům a organizacím, kteří k akcím a událostem přispěli, vymysleli vlastní nebo se aktivně zapojili do soutěží či celoroční Výzvy 750. 


w IMG 0937


Podobně se zapojily ALL STARS mažoretky, které pokořily výzvu 750 výhozů hůlky během jednoho tréninku. TJ Sokol Turnov během oslav 160. výročí Sokola vyhlásil vlastní výzvu 750 pro sportovní aktivity nebo účastníci Výzvy 10.000 kroků, kteří zdokumentovali svých 750. Byla to ZŠ Skálova, jejíž žáci natočili výroční videa, ZŠ 28. října, která uspořádala projektový den 750 let města, a tak bychom mohli pokračovat... Posílali jste fotografie do Fotosoutěže Turnov 750, tvořili perníky, děti psaly a malovaly. Vznikly unikátní knihy i výroční předměty, jako poštovní známka či medaile.


Mažoretky 750

Sokol 750


Mohli jste zhlédnout hudební i divadelní představení, navštívit dny otevřených dveří, užít sportovních a kulturních akcí, zažít připomínku mimořádných událostí, jako byla návštěva T. G. Masaryka před sto lety nebo Den vzniku samostatného československého státu 28. října. Opět se mohli konat tradiční a oblíbené akce jako Staročeské řemeslnické trhy nebo Vánoční řemeslnické trhy.


w IMG 9777


Věříme, že jste si užili alespoň některé z událostí, které se po celý rok konaly. Za tým Městského úřadu Turnov, který se pro Vás snažil připravit zajímavý a poutavý rok, přejeme, aby i rok letošní byl co nejlepší. 


Pidi tým 750Pokud máte chuť, ohlédněte se za rokem oslav v našem sestřihu.
Marcela Jandová, 

tisková mluvčíVytvořeno 10.1.2023 10:08:35 | přečteno 424x | marcela.jandova
load